Më të fundit nga Sporti

Piatek ia siguron tri pikë Milanit, ndeshje pozitive për Rrahmanin dhe Kumbullën

Milani ka rrëmbyer pikët e plota në “Marc’Antonio Bentegodi, duke e mposhtur 0-1 Veronën. Për vendasit nga minuta e parë luajtën shqiptarët; Rrahmani dhe Kumbulla. Milani ka vazhduar me fitore në Serie A. Të besuarit e Marco Giampaolo kanë marrë tri pikë me shumë...

Lirim Kastrati: Asgjë nuk është e pamundur, do të luajmë për rezultat pozitiv ndaj Anglisë!

Kombëtarja e Kosovës u21 nesër do të luajë ndaj Anglisë u21. Anglia do të jetë vendase në këtë sfidë, ku do ta presë Kosovën në ‘KCOM Stadium’, me fillim nga ora 20:45, përcjell GazetaBlic. Lojtarët e Rafet Prekazit aktualisht ndodhen në vendin e parë në grupin...

Jehona Shala transferohet tek FC A&N

Futbollistja nga Prizreni që beri buj në media Jehona Shala sonte është Prezentuar tek Fc A&N njofton Kohapress.info. Jehona është pjes e perfaqesuses së Kosoves në ekipin e femrave dhe është njera nder vajzat futbolliste më premtuese në Kosovë. Ajo per Portalin...

Jehona e Liris Po Largohet

Futbollistja nga Prizreni që beri buj në media Jehona Shala përfundimisht në sezonin e ri nuk do të jet më pjes e K.f.f Liris së Prizreni. Këtë njoftim ajo e beri vet ne rrjetin social duke mos harruar ta falenderoj ekipin si dhe në veqanti trajnerin e saj Rexhep...

Ekskluzive: Altik Muhaxhiri konfrimon largimin nga Vëllaznimi, ka disa fjalë për Agim Canën

nuk do të jetë më pjesë e klubit të Vëllaznimit. Muhaxhiri ishte cak i shumë sulmeve pas ndeshjes Vëllaznimi – Trepça 89′, që u zhvillua me 1 qershor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, e që në fund mitrovicasit fituan me rezultatin 4-2, shkruan GazetaBlic....

Nisin bisedimet mes Rizespor dhe Galatasaray për Muriqin, ka ofertë zyrtare

Kanë nisur bisedimet mes Rizespor dhe Galatasaray për Vedat Muriqin. Shumë klube të mëdha evropiane janë duke u interesuar për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, pas sezonit mbresëlënës me Rizesporin ku shënoi 17 gola dhe dhuroi edhe 8 asistime. Pas...

Hazard e konfirmon: Lamtumirë, koha për sfidë të re

Eden Hazard me dy gola e frymëzoi Chelsean drejt triumfit në finale të Ligës së Evropës kundër Arsenalit, në atë që sipas të gjitha gjasave ishte ndeshja e tij e fundit për gjigantin nga Premierliga. Pas ndeshjes, sulmuesi belg tha se ka kohë që e ka marrë vendimin...

Maldini mendon të largohet nga Milani, klubi i bën superofertën

Pas largimit të Leonardos dhe Gattusos, tashmë pronarët e Milanit, Elliott nuk duan të humbasin edhe një tjetër emblemë kuqezi, si Paolo Maldini. Kështu, sipas asaj që shkruan “Sky Sport”, oferta që Gazidis duket se i ka bërë ish-kapitenit me numër 3 te “Djalli” është...

Tifozi shqiptar i Romës që bëri mijëra kilometra për të përshëndetur De Rossin

Pas 18 viteve, De Rossi është larguar nga Roma. Ai luajti ndeshjen e fundit në “Olimpico”, aty ku i pranishëm ishte edhe tifozi shqiptar, Genc Hasani. Ndeshja Roma – Parma në “Olimpico”, ishte e fundit për ikonën, Daniele De Rossi, i cili i dha lamtumirën klubit që e...

Feronikeli fiton edhe Kupën, Prishtina luan në Europa Lig

Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Që nga fillimi i takimit kampionët në fuqi të Kosovës e kanë dominuar ndeshjen përballë 89-shit. Niklit i mjaftuan vetëm 16 minuta për ta gjetur...

Piatek ia siguron tri pikë Milanit, ndeshje pozitive për Rrahmanin dhe Kumbullën

Milani ka rrëmbyer pikët e plota në “Marc’Antonio Bentegodi, duke e mposhtur 0-1 Veronën. Për vendasit nga minuta e parë luajtën shqiptarët; Rrahmani dhe Kumbulla. Milani ka vazhduar me fitore në Serie A. Të besuarit e Marco Giampaolo kanë marrë tri pikë me shumë...

Lirim Kastrati: Asgjë nuk është e pamundur, do të luajmë për rezultat pozitiv ndaj Anglisë!

Kombëtarja e Kosovës u21 nesër do të luajë ndaj Anglisë u21. Anglia do të jetë vendase në këtë sfidë, ku do ta presë Kosovën në ‘KCOM Stadium’, me fillim nga ora 20:45, përcjell GazetaBlic. Lojtarët e Rafet Prekazit aktualisht ndodhen në vendin e parë në grupin...

Jehona Shala transferohet tek FC A&N

Futbollistja nga Prizreni që beri buj në media Jehona Shala sonte është Prezentuar tek Fc A&N njofton Kohapress.info. Jehona është pjes e perfaqesuses së Kosoves në ekipin e femrave dhe është njera nder vajzat futbolliste më premtuese në Kosovë. Ajo per Portalin...

Jehona e Liris Po Largohet

Futbollistja nga Prizreni që beri buj në media Jehona Shala përfundimisht në sezonin e ri nuk do të jet më pjes e K.f.f Liris së Prizreni. Këtë njoftim ajo e beri vet ne rrjetin social duke mos harruar ta falenderoj ekipin si dhe në veqanti trajnerin e saj Rexhep...

Ekskluzive: Altik Muhaxhiri konfrimon largimin nga Vëllaznimi, ka disa fjalë për Agim Canën

nuk do të jetë më pjesë e klubit të Vëllaznimit. Muhaxhiri ishte cak i shumë sulmeve pas ndeshjes Vëllaznimi – Trepça 89′, që u zhvillua me 1 qershor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, e që në fund mitrovicasit fituan me rezultatin 4-2, shkruan GazetaBlic....
Jehona Shala transferohet tek  FC A&N

Jehona Shala transferohet tek FC A&N

Futbollistja nga Prizreni që beri buj në media Jehona Shala sonte është Prezentuar tek Fc A&N njofton Kohapress.info. Jehona është pjes e perfaqesuses së Kosoves në ekipin e femrave dhe është njera nder vajzat futbolliste më premtuese në Kosovë. Ajo per Portalin...

Jehona e Liris Po Largohet

Jehona e Liris Po Largohet

Futbollistja nga Prizreni që beri buj në media Jehona Shala përfundimisht në sezonin e ri nuk do të jet më pjes e K.f.f Liris së Prizreni. Këtë njoftim ajo e beri vet ne rrjetin social duke mos harruar ta falenderoj ekipin si dhe në veqanti trajnerin e saj Rexhep...

Hazard e konfirmon: Lamtumirë, koha për sfidë të re

Hazard e konfirmon: Lamtumirë, koha për sfidë të re

Eden Hazard me dy gola e frymëzoi Chelsean drejt triumfit në finale të Ligës së Evropës kundër Arsenalit, në atë që sipas të gjitha gjasave ishte ndeshja e tij e fundit për gjigantin nga Premierliga. Pas ndeshjes, sulmuesi belg tha se ka kohë që e ka marrë vendimin...

Maldini mendon të largohet nga Milani, klubi i bën superofertën

Maldini mendon të largohet nga Milani, klubi i bën superofertën

Pas largimit të Leonardos dhe Gattusos, tashmë pronarët e Milanit, Elliott nuk duan të humbasin edhe një tjetër emblemë kuqezi, si Paolo Maldini. Kështu, sipas asaj që shkruan “Sky Sport”, oferta që Gazidis duket se i ka bërë ish-kapitenit me numër 3 te “Djalli” është...

Feronikeli fiton edhe Kupën, Prishtina luan në Europa Lig

Feronikeli fiton edhe Kupën, Prishtina luan në Europa Lig

Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Që nga fillimi i takimit kampionët në fuqi të Kosovës e kanë dominuar ndeshjen përballë 89-shit. Niklit i mjaftuan vetëm 16 minuta për ta gjetur...

Gjej lajmin tënd të preferuar

LAJME

SPORT

TEKONOLOGJI

EKONOMI

SHENDETESI

MAGAZINA