Magazina më të rejat

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit Cka ka shpija”. Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në...

Zbulueset e talenteve të rinje shqiptare në Londer

Organizatoret e Alb Festival Uk Edita Krasniqi dhe Juliana Shalla jan dy organizatore të ketij show qe kanë për qellim zbulimin e talentëve të rinjë shqiptar si në kendim, vallzim dhe aktrim! Ato e filluan këtë iniciative në menyr vullnetare duke menduar se do të ken...

Babai i Rita Ores i komenton Dj Cimi-t

Ikona e muzikes Rap Dj Cimi na Rikthen dhe një her në Kohë. Me atë performancen e zjarrt e vallzimin e bukur e beri publikun e Emisionit Odeon Show të ngrihej në kemb dhe të mos ndalet se duartrokituri. Pos publikut aty në studio kjo këng u komentua dhe jasht duke...

“Interesi”, ky është hiti më i ri nga Naim Abazi

Këngëtari i njohur i estradës shqiptare Naim Abazi në shumë aspekte tregohet si një person me vlera, po ashtu edhe i suksesshëm në shumë aspekte. Duke qenë aktiv në karrierën e tij, Naimi shpesh publikon projekte me tekste shumë domethënëse, shkruan “Kosovarja”....

Ausilio Jó, shqiptari që po ‘shkund’ skenat gjermane

Ausilio Jó është një veprimtar me origjinë shqiptare, por i lindur në Gjermani. I riu me mbiemrin Mehmeti, po korr shumë sukses, duke qenë gjithnjë e më shumë pohues me gjurmët e tij autentike dhe grupet e drejtpërdrejta në Skenën e Muzikës Elektronike. Student i...

Mbretëresha e muzikës popullore Shkurte Fejza vjen me koncert solistik

Me datë 23 Dhjetor, ditë e Hënë, Mbretëresha e muzikës popullore Shkurte Fejza vjen me koncert solistik, për t'i interpretuar disa nga perlat e saja në skenë, para një publiku të zgjedhur me shije. Ndër vite ajo ishte dhe vazhdon të jetë simbol i krenarisë së muzikës...

Dy artistët që manhitën Prishtinën

Fatlum Rrahmani dhe Arrita Kalaveshi çmendin vizitoret e lokaleve ku punojn ata. Të gjith me punen e tyre ndalen dhe fotografohen. Ata për festat e fundvitit kan ardhur me ide të veqant duke e zbukuruar Prishtinen dhe jo vetëm. Me kreativitetin e tyre ata kan arritur...

Agim Pajaziti Gima vjen me hitin e ri

Kengetari Agim Pajaziti Gima her ka ardhur me një k ëng të re. Kenga quhet ''Ti ishe'' dhe eshte punuar nga mjeshtrit e muzikes si Ekrem Ismaili qe realizoi tekstin dhe Maesro Beni Baska qe beri orkestrimin.Kenga eshte pelqyer mjaft nga ndejksit e tij dhe deri me tani...

“Për ty” nga Nora Muçaj

"Për ty", mban titullin kënga më e re e këngëtares, e cila vjen me interpretim magjik, ashtu siç dinë vetëm Nora t'ia thotë këngës. Kjo këngë është pritur në menyren më të mir ku për me pak se 24 orë ajo ka arritur të grubulloj afer gjysem miljon klikime në youtube....

ME TĒ HARRUE

Erdhe si fllad perdët e syve m'u hapën pashë drejt e në bebëza jeshile në sy të shkruar dashnie prej kur kam lind thash të njoh. Se të kam kërkue në çdo muzg, horizontit Fikall vet Pa e ditë se je poshtë perdës syve Dielli hapte zemrën mbi qiellin e larmë. Më gjente...

ME TĒ HARRUE

Erdhe si fllad perdët e syve m'u hapën pashë drejt e në bebëza jeshile në sy të shkruar dashnie prej kur kam lind thash të njoh. Se të kam kërkue në çdo muzg, horizontit Fikall vet Pa e ditë se je poshtë perdës syve Dielli hapte zemrën mbi qiellin e larmë. Më gjente...

Kallashit i del nje Problem

Valltares se njohur Kallashi si duket i ka dalur nje problem serioz. Tigresha nje kengetare mjaft e njohur thuhet se eshte ne problem me donjeten. Madje Kallashi deshron ti rregulloj raportet ndersa Tigresha vazhdon ta injoroje ate. Keshtu thot tigresha per...

Morenta Taraku e ashpër me mediat pas spekulimeve për lidhje me reperin arab

Morena Taraku sërish rrëmbeu vëmendjen e mediave për jetën e saj private. Bukuroshja shqiptare do të realizojë bashkëpunim me reperin holandez me origjinë arabe, Jalal Oba. Panorama Plus, tabloidi nga Shqipëria ishte që raportoi se Morena dhe reperi do të sjellin...

Remzie Osmani vjen me një thënie interesante për artin

Këngëtarja Remzie Osmani ka marrë shumë komente interesante në një thënie të saj për artin në Instagram E njohur si një këngëtare që ruan etnosin e Kosovës dhe këndon kryesisht muzikë popullore, duket se Remzie Osmani ka treguar se ajo ka njohuri më të mëdha për...

Çartet Loredana kur i thonë nëse i ka prishur imazhin Kosovës!

Loredana Zefi ka mbajtur konferencë para mediave bashkë me dy avokatët e saj, Tomë Gashin dhe Artan Sadikun, shkruan GazetaBlic. Të pranishëm me të ishin dhe Mozziku dhe avokatët Tomë Gashi, dhe Artan Sadiku. Reperja nga Zvicra është pyetur nëse ka prishur imazhin e...
Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit Cka ka shpija”. Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në...

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit Cka ka shpija”. Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në...

Zbulueset e talenteve të rinje shqiptare në Londer

Zbulueset e talenteve të rinje shqiptare në Londer

Organizatoret e Alb Festival Uk Edita Krasniqi dhe Juliana Shalla jan dy organizatore të ketij show qe kanë për qellim zbulimin e talentëve të rinjë shqiptar si në kendim, vallzim dhe aktrim! Ato e filluan këtë iniciative në menyr vullnetare duke menduar se do të ken...

Babai i Rita Ores i komenton Dj Cimi-t

Babai i Rita Ores i komenton Dj Cimi-t

Ikona e muzikes Rap Dj Cimi na Rikthen dhe një her në Kohë. Me atë performancen e zjarrt e vallzimin e bukur e beri publikun e Emisionit Odeon Show të ngrihej në kemb dhe të mos ndalet se duartrokituri. Pos publikut aty në studio kjo këng u komentua dhe jasht duke...

“Interesi”, ky është hiti më i ri nga Naim Abazi

“Interesi”, ky është hiti më i ri nga Naim Abazi

Këngëtari i njohur i estradës shqiptare Naim Abazi në shumë aspekte tregohet si një person me vlera, po ashtu edhe i suksesshëm në shumë aspekte. Duke qenë aktiv në karrierën e tij, Naimi shpesh publikon projekte me tekste shumë domethënëse, shkruan “Kosovarja”....

Ausilio Jó, shqiptari që po ‘shkund’ skenat gjermane

Ausilio Jó, shqiptari që po ‘shkund’ skenat gjermane

Ausilio Jó është një veprimtar me origjinë shqiptare, por i lindur në Gjermani. I riu me mbiemrin Mehmeti, po korr shumë sukses, duke qenë gjithnjë e më shumë pohues me gjurmët e tij autentike dhe grupet e drejtpërdrejta në Skenën e Muzikës Elektronike. Student i...

Dy artistët që manhitën Prishtinën

Dy artistët që manhitën Prishtinën

Fatlum Rrahmani dhe Arrita Kalaveshi çmendin vizitoret e lokaleve ku punojn ata. Të gjith me punen e tyre ndalen dhe fotografohen. Ata për festat e fundvitit kan ardhur me ide të veqant duke e zbukuruar Prishtinen dhe jo vetëm. Me kreativitetin e tyre ata kan arritur...

Agim Pajaziti Gima vjen me hitin e ri

Agim Pajaziti Gima vjen me hitin e ri

Kengetari Agim Pajaziti Gima her ka ardhur me një k ëng të re. Kenga quhet ''Ti ishe'' dhe eshte punuar nga mjeshtrit e muzikes si Ekrem Ismaili qe realizoi tekstin dhe Maesro Beni Baska qe beri orkestrimin.Kenga eshte pelqyer mjaft nga ndejksit e tij dhe deri me tani...

“Për ty” nga Nora Muçaj

“Për ty” nga Nora Muçaj

"Për ty", mban titullin kënga më e re e këngëtares, e cila vjen me interpretim magjik, ashtu siç dinë vetëm Nora t'ia thotë këngës. Kjo këngë është pritur në menyren më të mir ku për me pak se 24 orë ajo ka arritur të grubulloj afer gjysem miljon klikime në youtube....

ME TĒ HARRUE

ME TĒ HARRUE

Erdhe si fllad perdët e syve m'u hapën pashë drejt e në bebëza jeshile në sy të shkruar dashnie prej kur kam lind thash të njoh. Se të kam kërkue në çdo muzg, horizontit Fikall vet Pa e ditë se je poshtë perdës syve Dielli hapte zemrën mbi qiellin e larmë. Më gjente...

Raimonda sjell Hitin e ri

Raimonda sjell Hitin e ri

Këngetarja e mirnjohur Raimonda Kovaci po pregadit një projekt të ri muzikor. Ajo është duke punuar kengen e re e cila do shoqerohet me videoklip. Kenga e radhes që jam duke punuar do të jetë më ndryshe thot Monda për Portalin Kohapress.info Në ketë këng do të vij në...

Kallashit i del nje Problem

Kallashit i del nje Problem

Valltares se njohur Kallashi si duket i ka dalur nje problem serioz. Tigresha nje kengetare mjaft e njohur thuhet se eshte ne problem me donjeten. Madje Kallashi deshron ti rregulloj raportet ndersa Tigresha vazhdon ta injoroje ate. Keshtu thot tigresha per...

Më ne fund Nora po rikthehet

Më ne fund Nora po rikthehet

Aktorja dhe kengetarja Nora Muçaj e dashur shum per Publikun tanë Se shpejti do rikthehet me projekte te Reja Nora sot Po duket shum bukur e per te eshte kujdesur shoqja saj Fatmirja qe sot e vizitoi tek salloni saj Fato coffeur.

Acarohet Eni Çobani: Përfundimisht në Shqipëri nuk ka burra!

Acarohet Eni Çobani: Përfundimisht në Shqipëri nuk ka burra!

Një histori aspak e zakonte ishte ajo e sotmja në rubrikën “Shihemi në gjyq” në E diela Shqiptare në Tv Klan. Fatimja kishte thirrur vajzën e saj, Sonilën, pasi kjo e fundit ka 23 vite që është në një marrëdhënie me një burrë të martuar me të cilin kanë dhe një...

Kengetarja e Pasionuar pas Kadri Veselit

Kengetarja e Pasionuar pas Kadri Veselit

Këngetarja e Muzikes Live e Njohur si tigresha është tejet e pasionuar pas Kadri Veselit Kryetar i PDK-së. Ajo në një intervistë për Kohapress.info shprehet e Lumtur që në Kosovë ka njerz si Kadri Veseli.Ndjehem tejet e lumtur se jetojë në një epok me Kadri Veselin...

Hej Mamacita vjen fuqishem nga Eandi

Hej Mamacita vjen fuqishem nga Eandi

EAND KOSUMI 15 vjeqar i talentuar i lindur në MENNHEIM të Gjermanise dhe jeton në Mennheim. Kjo është kenga dhe klipi i dytë me radhe nga Eandi. Përndryshe kënget i ka perfundu në Vibe Records të Dj Cimi dhe klipet me Creativ Films. Eandi nuk do të ndalet me kaq ai...

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Futbollisti i njohur shqiptar i ka dhënë fund beqarisë. Emir Lenjani dje i dha fund beqarisë pasi lidhi kurorë me të dashurën që ishte në lidhje qe disa vite, shkruan lajmi.net. Të ftuar në dasmë ishin disa futbollistë familjarët dhe shokët e ngushtë që ta bëjnë sa më...

Lori Braha : Njerzit me ngatrrojnë me Mihrijen

Lori Braha : Njerzit me ngatrrojnë me Mihrijen

Në një intervist për The one show Lori flet shumqka për veten familjen punen në perditshmeri dhe karrieren.Në jeten e perditshme ajo është pran familjes shoqeris dhe punes.Këngetarja zbuloj se me Profesion është ekonomiste dhe se punon në një Bank. Ajo tregoi poashtu...

Shkurte Fejza: Nuk ka te ndalur Pushton Top Listat

Shkurte Fejza: Nuk ka te ndalur Pushton Top Listat

Tash e mëse katër dekada emri i këngëtares së njohur shqiptare,  vazhdon të jetë aktual në skenë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Është pikërisht Shkurte Fejza e cila me këngët e saja, motivoj shqiptarët e frymëzoj shkrimtarët me këngë të tilla si "E kam...

I veqanti Mc Gima vjen me këngen Maturant

I veqanti Mc Gima vjen me këngen Maturant

Mc Gima është emri artistik i Agim Pajazitit vjen special në Kohapress.info për të rrefyer shumqka mbi jeten e tij karrieren dhe gjithqka tjeter.E veqanta është sepse ai është një person me aftesi të kufizuara por ai asnjeher nuk u dorzua apo nuk u nenshtrua ai...

Gjej lajmin tënd të preferuar

LAJME

SPORT

TEKONOLOGJI

EKONOMI

SHENDETESI

MAGAZINA