Lajmet e Fundit

Rrëzohet Qeveria Kurti

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo Qeveria më jetëshkurtër ndonjëherë në Kosovë....

Ministri Vitia: Kemi rezultatin e parë negativ të njërit nga pacientët që ishte infektuar me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se një pacient pozitiv me COVID-19 është afër shërimit. Sipas ministrit Vitia, njëri nga pacientët me COVID 19 ka rezultuar negative në testin e parë. Sipas ministrit ky pacient duhet të dalë negativ edhe në testin...

Veliu për T7: Quni s’ka autorizim të ofrojë diçka të tillë, pres rrëzimin e Qeverisë Kurti

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje telefonike për FRONTAL të T7, ka folur për zhvillimet e fundit në Kuvendin e Kosovës dhe lutjen që deputeti i LDK’së, Anton Quni, ia bëri Albin Kurtit për të shqyrtuar vendimin për shkarkimin e vetë Veliut dhe atë për...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë që të mos rrëzohet qeveria. Anton Quni ka thënë se nëse...

Kurti e quan mercenar e profiter të pasluftës Daut Haradinajn

Pasi Daut Haradinaj i AAK’së tha se mund t’i japë mësim të gjithëve në Kuvend për patriotizëm, duke përmendur kontributin e tij, Kryeministri Kurti i tha se nuk ka pse të mburret sepse “të mbrohet vendi është borxh i secilit”. “Patriot nuk mund të jesh i kufizuar në...

Mimoza Kusari: Sot kemi maska , por sot jemi të zhveshur para popullit

Deputetja Mimoza Kusari në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës tha se do të hyjnë në histori për thirrje të seancës në këtë situatë, raporton Gazeta Express. Ajo ka thënë se kjo seancë është gjithçka tjetër pos normale. “Sot zyrtarisht kemi me hy në histori edhe po...

Mos bërtit a more vesh – Vjosa Osmani përplaset me deputetin e LDK’së

Kanë shpërthyer përplasjet mes kryeparlamentares Vjosa Osmani dhe deputetëve, të cilët donin replikë pas fjalës së Kryeministrit Albin Kurti. Kryeministrit, në seancën ku pritet të votohet për shkarkimin e tij, i kanë replikuar deputetët e LDK’së dhe AAK’së pas fjalës...

Nxehet debati Kurti -Haradinaj: Ju në fund e lëshoni bajrakun për karrige

Në seancën për mocionin e rrëzimit të qeverisë kanë filluar edhe përplasjet mes deputetëve dhe kryeministrit Albin Kurti. Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj, ka thënë se Kurti ka pranuar se e ka hequr taksën pas bisedës që ka pasur me kancelaren gjermane, Angela...

Prizrenasi shërbente ilegalisht nga furra, dënohet

Një vendim i Qeverisë së Kosovës, pas situatës pandemike me koronavirusin Covid-19, ishte të mbylleshin të gjitha kafiteritë, madje edhe ato që shërbehen për t’i marrë me vete “take-away”. Por një qytetar në Prizren, që është pronar i një furre, nga aty ua shiste...

Kurti: deri më tani nuk shkuar në Kuvend

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Gazeta Express. Derisa Kurti është në zyrën e tij në Qeveri, nuk është bërë...

Rrëzohet Qeveria Kurti

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo Qeveria më jetëshkurtër ndonjëherë në Kosovë....

Ministri Vitia: Kemi rezultatin e parë negativ të njërit nga pacientët që ishte infektuar me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se një pacient pozitiv me COVID-19 është afër shërimit. Sipas ministrit Vitia, njëri nga pacientët me COVID 19 ka rezultuar negative në testin e parë. Sipas ministrit ky pacient duhet të dalë negativ edhe në testin...

Veliu për T7: Quni s’ka autorizim të ofrojë diçka të tillë, pres rrëzimin e Qeverisë Kurti

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një lidhje telefonike për FRONTAL të T7, ka folur për zhvillimet e fundit në Kuvendin e Kosovës dhe lutjen që deputeti i LDK’së, Anton Quni, ia bëri Albin Kurtit për të shqyrtuar vendimin për shkarkimin e vetë Veliut dhe atë për...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë që të mos rrëzohet qeveria. Anton Quni ka thënë se nëse...

Kurti e quan mercenar e profiter të pasluftës Daut Haradinajn

Pasi Daut Haradinaj i AAK’së tha se mund t’i japë mësim të gjithëve në Kuvend për patriotizëm, duke përmendur kontributin e tij, Kryeministri Kurti i tha se nuk ka pse të mburret sepse “të mbrohet vendi është borxh i secilit”. “Patriot nuk mund të jesh i kufizuar në...
Gattuso harron se është trajner i Napolit therret emrin e Milanit

Gattuso harron se është trajner i Napolit therret emrin e Milanit

Thonë se dashuria e parë nuk harrohet kurrë, mesa duket kjo vlen edhe për Gennaro Gattuson. Të gjithë e dimë se Gattuso e ka zemrën te Milani, pavarësisht se tani drejton Napolin. Në konferencën e sotme për shtypt eksa po fliste për transfertën e vështirë në Rexho...

Rrëzohet Qeveria Kurti

Rrëzohet Qeveria Kurti

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo Qeveria më jetëshkurtër ndonjëherë në Kosovë....

Kurti e quan mercenar e profiter të pasluftës Daut Haradinajn

Kurti e quan mercenar e profiter të pasluftës Daut Haradinajn

Pasi Daut Haradinaj i AAK’së tha se mund t’i japë mësim të gjithëve në Kuvend për patriotizëm, duke përmendur kontributin e tij, Kryeministri Kurti i tha se nuk ka pse të mburret sepse “të mbrohet vendi është borxh i secilit”. “Patriot nuk mund të jesh i kufizuar në...

Mimoza Kusari: Sot kemi maska , por sot jemi të zhveshur para popullit

Mimoza Kusari: Sot kemi maska , por sot jemi të zhveshur para popullit

Deputetja Mimoza Kusari në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës tha se do të hyjnë në histori për thirrje të seancës në këtë situatë, raporton Gazeta Express. Ajo ka thënë se kjo seancë është gjithçka tjetër pos normale. “Sot zyrtarisht kemi me hy në histori edhe po...

Prizrenasi shërbente ilegalisht nga furra, dënohet

Prizrenasi shërbente ilegalisht nga furra, dënohet

Një vendim i Qeverisë së Kosovës, pas situatës pandemike me koronavirusin Covid-19, ishte të mbylleshin të gjitha kafiteritë, madje edhe ato që shërbehen për t’i marrë me vete “take-away”. Por një qytetar në Prizren, që është pronar i një furre, nga aty ua shiste...

Kurti: deri më tani nuk shkuar në Kuvend

Kurti: deri më tani nuk shkuar në Kuvend

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Gazeta Express. Derisa Kurti është në zyrën e tij në Qeveri, nuk është bërë...

Gjej lajmin tënd të preferuar

LAJME

SPORT

TEKONOLOGJI

EKONOMI

SHENDETESI

MAGAZINA