Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit Cka ka shpija”. Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në...
Zbulueset e talenteve të rinje shqiptare në Londer

Zbulueset e talenteve të rinje shqiptare në Londer

Organizatoret e Alb Festival Uk Edita Krasniqi dhe Juliana Shalla jan dy organizatore të ketij show qe kanë për qellim zbulimin e talentëve të rinjë shqiptar si në kendim, vallzim dhe aktrim! Ato e filluan këtë iniciative në menyr vullnetare duke menduar se do të ken...
Babai i Rita Ores i komenton Dj Cimi-t

Babai i Rita Ores i komenton Dj Cimi-t

Ikona e muzikes Rap Dj Cimi na Rikthen dhe një her në Kohë. Me atë performancen e zjarrt e vallzimin e bukur e beri publikun e Emisionit Odeon Show të ngrihej në kemb dhe të mos ndalet se duartrokituri. Pos publikut aty në studio kjo këng u komentua dhe jasht duke...
“Interesi”, ky është hiti më i ri nga Naim Abazi

“Interesi”, ky është hiti më i ri nga Naim Abazi

Këngëtari i njohur i estradës shqiptare Naim Abazi në shumë aspekte tregohet si një person me vlera, po ashtu edhe i suksesshëm në shumë aspekte. Duke qenë aktiv në karrierën e tij, Naimi shpesh publikon projekte me tekste shumë domethënëse, shkruan “Kosovarja”....
Ausilio Jó, shqiptari që po ‘shkund’ skenat gjermane

Ausilio Jó, shqiptari që po ‘shkund’ skenat gjermane

Ausilio Jó është një veprimtar me origjinë shqiptare, por i lindur në Gjermani. I riu me mbiemrin Mehmeti, po korr shumë sukses, duke qenë gjithnjë e më shumë pohues me gjurmët e tij autentike dhe grupet e drejtpërdrejta në Skenën e Muzikës Elektronike. Student i...