Rrëzohet Qeveria Kurti

Rrëzohet Qeveria Kurti

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo Qeveria më jetëshkurtër ndonjëherë në Kosovë....
Kurti e quan mercenar e profiter të pasluftës Daut Haradinajn

Kurti e quan mercenar e profiter të pasluftës Daut Haradinajn

Pasi Daut Haradinaj i AAK’së tha se mund t’i japë mësim të gjithëve në Kuvend për patriotizëm, duke përmendur kontributin e tij, Kryeministri Kurti i tha se nuk ka pse të mburret sepse “të mbrohet vendi është borxh i secilit”. “Patriot nuk mund të jesh i kufizuar në...
Mimoza Kusari: Sot kemi maska , por sot jemi të zhveshur para popullit

Mimoza Kusari: Sot kemi maska , por sot jemi të zhveshur para popullit

Deputetja Mimoza Kusari në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës tha se do të hyjnë në histori për thirrje të seancës në këtë situatë, raporton Gazeta Express. Ajo ka thënë se kjo seancë është gjithçka tjetër pos normale. “Sot zyrtarisht kemi me hy në histori edhe po...