Risi Risi : Çukur po vjen në Kosovë

Risi Risi : Çukur po vjen në Kosovë

Pija e famshme energjike e filmit çukur po vjen në Kosovë. Kjo pije është mjaft e përhapur në Turki dhe në Shtetet e ishullit Arabik. Së shpejti bashk me pijen Çukur do vij dhe pija tjeter V.I.P e quajtur AK47. Këtë e beri të ditur Pronari i Kompamis Ajni Sofiu në...
Lori Braha : Njerzit me ngatrrojnë me Mihrijen

Lori Braha : Njerzit me ngatrrojnë me Mihrijen

Në një intervist për The one show Lori flet shumqka për veten familjen punen në perditshmeri dhe karrieren.Në jeten e perditshme ajo është pran familjes shoqeris dhe punes.Këngetarja zbuloj se me Profesion është ekonomiste dhe se punon në një Bank. Ajo tregoi poashtu...
Shkurte Fejza: Nuk ka te ndalur Pushton Top Listat

Shkurte Fejza: Nuk ka te ndalur Pushton Top Listat

Tash e mëse katër dekada emri i këngëtares së njohur shqiptare,  vazhdon të jetë aktual në skenë, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”. Është pikërisht Shkurte Fejza e cila me këngët e saja, motivoj shqiptarët e frymëzoj shkrimtarët me këngë të tilla si...
I veqanti Mc Gima vjen me këngen Maturant

I veqanti Mc Gima vjen me këngen Maturant

Mc Gima është emri artistik i Agim Pajazitit vjen special në Kohapress.info për të rrefyer shumqka mbi jeten e tij karrieren dhe gjithqka tjeter.E veqanta është sepse ai është një person me aftesi të kufizuara por ai asnjeher nuk u dorzua apo nuk u nenshtrua ai...
Husaj: kur të vijmë në pushtet e heqim taksen

Husaj: kur të vijmë në pushtet e heqim taksen

Sekretari i përgjithshem i PDU-së Kreshnik Husaj tha se subjekti i tij politik tashme ka kandidatin për kryeninister dhe ati po i pregaditet nje teren i fuqishem për fushaten politike . Husaj tha se PDU tashme ka ndryshuar dhe se ka të gjitha planet për nje zhvillim...