Koha Press

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Futbollisti i njohur shqiptar i ka dhënë fund beqarisë. Emir Lenjani dje i dha fund beqarisë pasi lidhi kurorë me të dashurën që ishte në lidhje qe disa vite, shkruan lajmi.net. Të ftuar në dasmë ishin disa futbollistë familjarët dhe shokët e ngushtë që ta bëjnë sa më...

read more

Të Fundit

Kush do të bëjë koalicione e kush do të hyjë vetë në zgjedhje?

Kush do të bëjë koalicione e kush do të hyjë vetë në zgjedhje?

Partitë politike në Kosovë kanë filluar të bëjnë kalkulimet e tyre për koalicione në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që pritet të caktohen pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës, më 22 gusht Por, asnjëra prej tyre nuk ka treguar se me kë do të bëjnë koalicion...

Jehona Shala transferohet tek FC A&N

Futbollistja nga Prizreni që beri buj në media Jehona Shala sonte është Prezentuar tek Fc A&N njofton Kohapress.info. Jehona është pjes e perfaqesuses së Kosoves në ekipin e femrave dhe është njera nder vajzat futbolliste më premtuese në Kosovë. Ajo per Portalin...

Jehona e Liris Po Largohet

Futbollistja nga Prizreni që beri buj në media Jehona Shala përfundimisht në sezonin e ri nuk do të jet më pjes e K.f.f Liris së Prizreni. Këtë njoftim ajo e beri vet ne rrjetin social duke mos harruar ta falenderoj ekipin si dhe në veqanti trajnerin e saj Rexhep...

Ekskluzive: Altik Muhaxhiri konfrimon largimin nga Vëllaznimi, ka disa fjalë për Agim Canën

nuk do të jetë më pjesë e klubit të Vëllaznimit. Muhaxhiri ishte cak i shumë sulmeve pas ndeshjes Vëllaznimi – Trepça 89′, që u zhvillua me 1 qershor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, e që në fund mitrovicasit fituan me rezultatin 4-2, shkruan GazetaBlic....

Nisin bisedimet mes Rizespor dhe Galatasaray për Muriqin, ka ofertë zyrtare

Kanë nisur bisedimet mes Rizespor dhe Galatasaray për Vedat Muriqin. Shumë klube të mëdha evropiane janë duke u interesuar për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, pas sezonit mbresëlënës me Rizesporin ku shënoi 17 gola dhe dhuroi edhe 8 asistime. Pas...

Hazard e konfirmon: Lamtumirë, koha për sfidë të re

Eden Hazard me dy gola e frymëzoi Chelsean drejt triumfit në finale të Ligës së Evropës kundër Arsenalit, në atë që sipas të gjitha gjasave ishte ndeshja e tij e fundit për gjigantin nga Premierliga. Pas ndeshjes, sulmuesi belg tha se ka kohë që e ka marrë vendimin...

Maldini mendon të largohet nga Milani, klubi i bën superofertën

Pas largimit të Leonardos dhe Gattusos, tashmë pronarët e Milanit, Elliott nuk duan të humbasin edhe një tjetër emblemë kuqezi, si Paolo Maldini. Kështu, sipas asaj që shkruan “Sky Sport”, oferta që Gazidis duket se i ka bërë ish-kapitenit me numër 3 te “Djalli” është...

Tifozi shqiptar i Romës që bëri mijëra kilometra për të përshëndetur De Rossin

Pas 18 viteve, De Rossi është larguar nga Roma. Ai luajti ndeshjen e fundit në “Olimpico”, aty ku i pranishëm ishte edhe tifozi shqiptar, Genc Hasani. Ndeshja Roma – Parma në “Olimpico”, ishte e fundit për ikonën, Daniele De Rossi, i cili i dha lamtumirën klubit që e...

Feronikeli fiton edhe Kupën, Prishtina luan në Europa Lig

Feronikeli është fitues i Digitalb Kupës së Kosovës, pasi në finale e ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5-1. Që nga fillimi i takimit kampionët në fuqi të Kosovës e kanë dominuar ndeshjen përballë 89-shit. Niklit i mjaftuan vetëm 16 minuta për ta gjetur...

Lojtarët pa të cilët s’mund të jetojnë klubet e mëdha

Mediumi i famshëm botëror i sportit, ESPN, e ka publikuar një artikull me listën e top 12 klubeve të futbollit në botë dhe lojtarët pa të cilët ato klube s’mund të jetojnë. Fakt jo shumë i njohur: Kur Beyonce këndoi, “Do ta gjej një tjetër si ti deri nesër, kështu që...

Chiellini: Ronaldo është hyjni

Giorgio Chiellini e ka lavdëruar Cristiano Ronaldon, të cilin e quan hyjni, për shkak të ndihmës që ia ka dhënë ai Juventusit, pas largimit të portierin Gianluigi Buffonit vitin e kaluar. Juventusi e tronditi botën e futbollit në korrik të vitit të kaluar, kur e...

Kush do të bëjë koalicione e kush do të hyjë vetë në zgjedhje?

Partitë politike në Kosovë kanë filluar të bëjnë kalkulimet e tyre për koalicione në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që pritet të caktohen pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës, më 22 gusht Por, asnjëra prej tyre nuk ka treguar se me kë do të bëjnë koalicion...

Kjo është strategjia e Albin Kurtit për ta formuar qeverinë e ardhshme

Nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë deklaruar se mund të futen në koalicion parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje dhe PSD’në në rast se vërejnë kalkulime të partive tjera që kanë qenë në pushtet. Për të njëjtën çështje ka shkruar sot edhe lideri i Lëvizjes...

Gjej lajmin tënd të preferuar

LAJME

SPORT

TEKONOLOGJI

EKONOMI

SHENDETESI

MAGAZINA